środa, 06 październik 2021 02:18

Rajd Kadeta

Rajd Kadeta

     W sobotę, 2 października odpracowywaliśmy lekcje w nietypowy sposób. Wspólnie, z całą społecznością szkolną wybraliśmy się na Rajd Kadeta. Wędrowaliśmy polnymi drogami Lipin, Ossy i Stanisławowa. Mieliśmy okazję bliżej poznać lokalną historię i poczuć atmosferę tych miejsc.

   Pierwszym etapem tego rajdu była Ossa. Tu wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji na temat myślistwa, którą wygłosił Wójt Gminy Odrzywół- Pan Marian Kmieciak. W trakcie rajdu Pani Agnieszka Matuszczak, która była naszym przewodnikiem turystycznym, przybliżyła nam historię tej wsi-to tu pochowani zostali powstańcy styczniowi, którzy polegli w jednej z bitew tego narodowo-wyzwoleńczego zrywu. Pełni uznania dla bohaterskiej postawy zapaliliśmy znicz na grobie i uczciliśmy ich pamięć.

   Po powrocie do szkoły czekał nas drugi punkt imprezy-uczestniczyliśmy w pikniku propagującym zdrowy styl życia i szczepienia. Organizatorzy imprezy przygotowali dla nas loterię, w której nagrodami były odlotowe smartwatche. Dodatkowo mogliśmy wziąć udział w konkursach, w których wygrywaliśmy nagrody dla grup internackich. Dzień był bardzo aktywny i udany. Było patetycznie, refleksyjnie i melancholijnie. Było także wiele uśmiechów i radości.