poniedziałek, 04 listopad 2019 07:43

Halloween w naszej szkole

Czy w szkole straszy? Może i bywają w niej trudniejsze dni, ale żeby przebywały w niej duchy … tego jeszcze nikt nie słyszał, a co dopiero widział!

W ostatnim tygodniu października uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać na lekcjach języka angielskiego zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych. Uczniowie realizowali program nauczania w nietypowy sposób, samo wejście do klasopracowni w której „straszy” przyprawiało niektórych o dreszcze i wymagało odwagi, gdyż wyjście z niej gwarantowało rozwiązanie zagadek przygotowanych przez nauczycielkę na zasadzie escape room. Takie nietypowe zajęcia, które przygotowała dla swoich uczniów anglistka pani Paulina Strzelecka sprzyjały lepszej koncentracji młodzieży oraz wspierały wzajemną integrację grupy.