Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Sprawozdanie z realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Zespole Szkół im. dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach.
Już są. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupionych zostało 225 różnorodnych książek. Książki te wybierała społeczność szkolna, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Akcja „Uwolnij książkę - Bookcrossing” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W bibliotece od kilku lat działa stolik bookcrossingowy.
Od chwili, kiedy dowiedzieliśmy się, że wniosek złożony przez naszą szkołę do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy dofinansowanie, rozpoczęliśmy wspólnie zastanawiać się, jakie nowe książki należałoby kupić do biblioteki.
Z radością i satysfakcją informujemy, że wniosek złożony przez naszą szkołę w listopadzie 2018r. przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacyjną i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów…