niedziela, 14 listopad 2021 03:58

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

         

"Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości, mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie-jesteś jednym z najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół".

     W miesiącu październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.                                      Z tej okazji  25 października został zorganizowany w naszej szkole Dzień Biblioteki Szkolnej. Odwiedzający  bibliotekę mogli poznać mało znane fakty dotyczące popularnych pozycji książkowych w tym lektur szkolnych. Cała społeczność szkolna miała możliwość zagłosować na jedną z pięknych pocztówek przygotowanych w ramach konkursu ,,Najpiękniejsza kartka z życzeniami dla Szkolnej Biblioteki”. Każdy chętny mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu literatury. Prawidłowe odpowiedzi nagrodzono słodkim bonusem. Na podsumowanie obchodów zaproszona została pani Dyrektor, która osobiście wręczyła zwycięzcom konkursu nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim odwiedzającym Bibliotekę Szkolną w tym dniu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy raz jeszcze.

Zwycięzcami konkursu ,,Najpiękniejsza kartka z życzeniami dla Biblioteki Szkolnej" zostały:

I miejsce Wiktoria Tkaczyk klasa IIIb

II miejsce Magdalena Okulska klasa IIIa

III miejsce Anastazja Spoczyńska klasa IIa