sobota, 28 sierpień 2021 12:00

Ramię w ramię z Ministrem Obrony Narodowej

Depesza prasowa mogłaby brzmieć tak: piątek 27 sierpnia 2021 roku; minister Błaszczak, szef MON na strzelnicy w Lipinach wśród mundurowych uczniów Liceum Ogólnokształcącego Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej.

Ramię w ramię z Ministrem Obrony Narodowej fot: Radio Plus Radom

Tak było ! Ostatni piątek sierpnia, wbrew zapowiedziom, nie tylko nie był deszczowy, ale spokojnie nazwać go można gorącycm; temperaturą spotkania i powietrza. W tym dniu podczas wspólnych ćwiczeń żołnierzy WOT i uczniów z LO Kadetów RP pojawił się w Lipinach Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. Nie tylko na strzelnicy, był także w szkole !
Było seredcznie i po żołniersku. Dużo ciepłych słów usłyszeliśmy od ministra Błaszczaka i wiceministra Skurkiewicza, która nazwał nas wzorcową szkołą, a w prywatnej romowie gen. Kukuła, dowódca WOT powiedział do mnie, że kadeci są niesamowici, świetnie prowadzeni i nie dotyczy to tylko żółnierskiego wyszkolenia lecz, że widać dobry pomysł na ich kształtowanie. Na koniec dodał, robi Pani świetną robotę tutaj. Cytuję te słowa, żeby pokazać że NASZA, nie moja, praca ma sens i jest dostrzegana!!!
No to co? Ruszyć trzeba 1 września w dalszą podróż !. Do internatu zapraszamy już dzień wcześniej od 18.00
Jako podsumowanie dołączam jeszcze link do wydania internetowego gdzie są inne Wasze zdjecia Minister Błaszczak odwiedził strzelnicę w Lipinach (cozadzien.pl)
i tekst, który kadet Julia Kozłowska, rewelacyjnie i z ogromną swobodą (mimo zdenerwowania  skierowała do ministra.

Panie Ministrze, Szanowni Państwo,
Jestem uczennicą tutejszego Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej od dwóch lat.
Moja szkoła, okazała się świetnym wyborem dla mnie i dla tych, którzy w przyszłości chcą wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.
Szkolenia, musztra, obozy, jazda konna, skoki spadochronowe, a ostatnio udział w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Wędrzynie, to wszystko jest fantastyczną przygodą z prawdziwymi żołnierskimi wyzwaniami.
Stojąc w tym miejscu chcę podziękować za możliwości, które dają nam programy Ministerstwa Obrony Narodowej. Takie jak ta strzelnica. Ten obiekt nas nobilituje i jest kolejnym atrybutem szkoły, którą wybrałam.
Wierzę, że my zrealizujemy tu swoje pasje, a Polska będzie miała z nas pożytek.