niedziela, 22 sierpień 2021 20:33

Czas powrotu tuż tuż… najpierw pierwszy rocznik

Wakacje dobiegają końca i wielu z Was spogląda w kalendarz. Tak, trzeba zacząć odliczanie, bo już w ostatnią niedzielę sierpnia, czyli 29 dnia tego miesiąca zapraszamy do Lipin pierwszy rocznik. Przygodę ze szkołą rozpoczniecie od trzydniowego obozu wstępnego.

Czas powrotu tuż tuż… najpierw pierwszy rocznik

Zapraszamy do nas miedzy 12.00 a 12.30. Do godziny 13.45 będzie trwało zakwaterowanie w Waszych pokojach. Potem o 13.45 zapraszamy na obiad. Ci z Was, którzy w niedzielę odwiedzają kościół, będą mieli taką możliwość, bo w Lipinach jest kaplica i w niej o 14.30 odprawiana jest Msza św.

Po Mszy św. około 15.30 spotkanie na terenie szkoły. A potem nauczyciele wychowawcy, młodzież starszych roczników i zespół psychologów zagospodarują Wam czas aż do 1 września.
W tym czasie zostaniecie umundurowani, poznacie pierwsze zasady obowiązujące w szkole, mam nadzieję, że poznacie także trochę siebie nawzajem. Będzie to czas nauki ale też zabawy i integracji.

Proszę, abyście zapoznali się z tzw. wyprawką pierwszego rocznika. Jest ona dostępna w zakładce rekrutacja. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Wymienione w wyprawce rzeczy dobrze zabrać ze sobą od razu, ponieważ do domu wyjedziecie dopiero w piątek 10 września.

Wymienione tam sztućce będą Wam służyły zarówno na stołówce (nie wiedzieć czemu gdy macie własne to one są, a gdy macie szkolne, to wciąż giną…), jak i w internacie. Wskazana w wyprawce pościel to efekt Waszych upodobań. Jeśli nie chcecie mieć własnej, nie ma potrzeby przywozić jej z domu.

W sprawie butów wojskowych będziemy w kontakcie z dostawcą, który mam nadzieję do 1 września dowiezie je tym, którzy będą chcieli kupić buty na miejscu.
Podręczniki także lepiej nabyć będąc już w Lipinach. Nauczyciele są gotowi je zakupić dla całej grupy, by nie zdarzały się pomyłki i niepotrzebne wydawanie pieniędzy, zważywszy, że kilkorgu spośród Was chcemy jeszcze zaproponować rozważenie innej klasy. Taka propozycja 

I to chyba wszystko na ten czas dla pierwszego rocznika. Ładujcie akumulatory, przeglądajcie szafę i inne ulubione sprzęty, odkładajcie to co chcecie zapakować do szkoły i przyjeżdżajcie zdrowi, z uśmiechem i energią !
Wcześniej o dwa dni, bo w piątek – 27 sierpnia - zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły na symboliczne rozpoczęcie roku szkolnego, połączone z oficjalnym oddaniem do użytku i poświęceniem strzelnicy. Gościem tej uroczystości będzie Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak. Spotykamy się w szkole o 9.tej by w sposób godny zaprezentować się przed „naszym” ministrem. To może być duża rzecz i wielka szansa dla szkoły.

Meldujemy się w komplecie !
A w środę 1 września rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich roczników. Zapraszamy do „Spoczyńskiej”. Ruszymy o 9.30.

Ps.
W tle zdjęcia naszych bohaterów wracających z Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Wędrzynie…

Do zobaczenia
Dorota Sokołowska
Dyrektor LO Kadetów RP