środa, 06 listopad 2019 12:20

Czysty las

Słoneczna pogoda, cieplutkie październikowe popołudnie a wkoło piękny w jesiennych kolorach las. Taka sceneria stała się miejscem ważnej dla naszej społeczności szkolnej akcji. Podzieleni na grupy, wyposażeni w worki i rękawice ochronne wyruszyliśmy, by zmierzyć się z problemem śmieciowym.

Uczniowie wraz z nauczycielami z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy, by uporządkować tereny leśne wokół kompleksu szkolnego oraz drogi do sąsiednich miejscowości: Wandzinowa, Emilianowa i Wysokina. W krótkim czasie wszystkie przygotowane worki zostały napełnione. Bardzo dziękujemy za wsparcie tej akcji Urzędowi Gminy w Odrzywole, która dostarczyła nam worki do segregacji a następnie odebrała napełnione. Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów, szczególnie klas pierwszych, którzy wzięli udział w zbiórce. Mamy nadzieję, że znacząco wzrosła świadomość ekologiczna uczestników akcji oraz wiedza na temat segregacji odpadów, a czysty las wokół Lipin będzie przyjemniejszym miejscem na spacery.